امرداد
تاریخ انتشار 1 آبان 1400

ارتقاء سیستم صوتی سانتافه با آمپلی فایر پروسسور دار هلیکس

  • مقالات

  • عمومی

در این مقاله ارتقاء سیستم صوتی سانتافه رو با استفاده از آمپلی فایر پروسسور دار  V TWELVE DSP هلیکس بررسی می‌کنیم.

همانطور که در مقاله پروسسور در سیستم صوتی خودرو اشاره کردیم در بسیاری از خودروهای روز به دلیل درهم آمیخته بودن نمایشگر رادیوپخش فابریک با نمایشگر تهویه خودرو و یا رادار و سنسور ها تغییر یا تعویض رادیوپخش فابریک کار عاقلانه ای به نظر نمی‌رسد و موجب ایجاد مشکلات در دسترسی شما به امکانات خودرو خواهد شد همانطور که در خودروی مورد بررسی این اتفاق افتاده است.

سیستم صوتی سانتافه 6

رادیوپخش فابریک خودرو

در ابتدا سیستم صوتی فابریک هیوندای سانتافه رو با هم بررسی می‌کنیم. این خودرو از یک رادوپخش مولتی مدیا با امکانات تقریبا کامل مانند بلوتوث و USB و DVD بهره می‌برد و دوربین دنده عقب فابریک خودرو رو نیز ساپورت می‌کند. رادیوپخش فابریک خودرو توسط ارتباط کواکسیال (دیجیتال) اطلاعات صوتی رو به آمپلی فایر فابریک انتقال داده و آمپلی فایر فابریک این اطلاعات رو پردازش و سپس به سیگنال آنالوگ تبدیل و تقویت و به بلندگو های خودرو که شامل سنتر بر روی کنسول جلو 1 کانال، تیوترهای درب جلو 2 کانال، ووفر های درب جلو 2 کانال، فولرنج درب عقب 2 کانال، میدرنج های ستون عقب 2 کانال و ساب ووفر در دیواره پشت سمت راننده 2 کانال به صورت کاملا تفکیک شده ارسال می‌کند. با احتساب کانال های ذکر شده برای بلندگو های خودرو شما با یک آمپلی فایر 11 کانال با ورودی دیجیتال و مجهز به پروسسور داخلی روبرو هستید. برای ارتقاء بلندگو ها و ساب ووفر خودرو با توجه به محدودیت در توان کانال های آمپلی فایر فابریک 2 راه در پیش داریم اولین راه برای مصرف کننده با نگرش صوتی فوق العاده بالا و دومین راه برای مصرف کننده با سطح انتظاراتی صرفا درجهت بالا بردن کیفیت و قدرت سیستم صوتی فعلی .
در این خودرو از روش دوم ارتقاء با توجه به انتظارات مشتری بهره گرفته شده و با استفاده از یک آمپلی فایر پروسسور دار 12 کانال و یک آمپلی فایر مونو با حفظ آمپلی فایر فابریک ارتقاء صورت گرفته است. 11 کانال خروجی آمپلی فایر فابریک خودرو به صورت فول اکتیو به ورودی های ولتاژ بالای (High Level) آمپلی فایر هلیکس متصل شده و به وسیله مدار پیشرفته مجهز به جامپر های ورودی ولتاژ به صورت کامل کنترل و به قسمت پروسسور ارسال می‌شود و در آنجا پس از 2 مرحله تبدیل و پردازش (آنالوگ به دیجیتال و دیجیتال به آنالوگ) به سمت خروجی ها ارسال می‌شود. به لطف مدار و پروسسور پیشرفته آمپلی فایر هلیکس صدای بی نقص و بسیار با کیفیت رو شاهد هستیم.
آمپلی فایر V TWELVE هلیکس در کنار آمپلی فایر فابریک خودرو

آمپلی فایر V TWELVE هلیکس در کنار آمپلی فایر فابریک خودرو

ساب ووفر مچ PP 10E-Q

ساب ووفر مچ PP 10E-Q

برای تقویت فرکانس های پایین (صدای بم ) از ساب ووفر مچ PP 10E-Q استفاده شده که با آمپلی فایرD ONE هلیکس راه اندازی شده است. سیگنال موردنیاز برای آمپلی فایر مونو از خروجی 13 و 14 پروسسور آمپلی فایر هلیکس تامین و کنترل می‌شود که از سیگنال خروجی ساب ووفر آمپلی فایر فابریک خودرو تعریف شده است.
.
آمپلی فایر مونو D ONE هلیکس

آمپلی فایر مونو D ONE هلیکس

برای درب های جلو و عقب از کامپاننت های لایتینینگ آئودیو سری STORM استفاده شده و میدرنج های عقب با میدرنج P 3M هلیکس از سری پرسیژن جایگزین شده است. ساب ووفر فابریک خودرو که در دیواره عقب خودرو سمت راننده قرار دارد با ساب ووفر دیگری جایگزین شده تا قدرت بیشتری را تامین کند. مجموعه کامپاننت ها و سنتر و میدرنج و ساب ووفر های این سیستم صوتی به صورت کاملا فول اکتیو (بدون کراس اور پسیو) توسط آمپلی فایر پروسسور دار هلیکس کنترل می‌شود.
محل قرار گیری ساب ووفر فابریک و میدرنج در ستون عقب خودرو

محل قرار گیری ساب ووفر فابریک و میدرنج در ستون عقب خودرو

درب عقب خودرو محل نصب کامپاننت

درب عقب خودرو محل نصب کامپاننت

    کپی کردن لینکhttps://www.emirade.com/article/11
    تعداد بازدید3