امرداد
تاریخ انتشار 1 آبان 1400

آشنایی با سیستم صوتی خودرو، اجزاء تشکیل دهنده و اصطلاحات به کار رفته در آن

  • مقالات

رادیوپخش (هدیونیت) یکی از اصلی‌ترین اجزاء تشکیل دهنده سیستم صوتی خودرو رادیوپخش می‌باشد که در اصطلاح انگلیسی به آن هدیونیت (HEAD UNIT) گفته می‌شود پس اگر با اصطلاح هدیونیت برخورد کردید دچار سردرگمی نشوید. رادیوپخش ها از نظر سایز به دو دسته اصلی سایز ۱ (DIN 1) و سایز ۲ (DIN 2) تقسیم‌بندی می‌شوند که در سایز۱ دارای ارتفاع کمتر و در سایز ۲ دارای ارتفاع تقریبا دو برابر سایز ۱ هستند. امکان استفاده از رادیوپخش های با سایز ۱ در بسیاری از خودرو ها وجود دارد ولی سایز ۲ با توجه به ساختار داشبورد و نوع خودرو از محدودیت‌های بیشتری در هنگام نصب تبعیت می‌کند. اجازه دهید از همین جا اصطلاحاتی که در ایران به صورت اشتباه بیان می‌شود را اصلاح کنیم، به طور کلی اکثریت رادیوپخش ها ایندش (Indash) هستند یعنی در داخل داشبورد خودرو نصب و جایگذاری می‌شوند پس با این توصیف استفاده از اصطلاح ایندش (Indash) برای یک دسته از رادیوپخش های تصویری با سایز ۱ کاملا اشتباه است.
DIN 1 VS DIN 2

MEC HD-AUDIO USB-INTERFACE - UP 7BMW 1

رادیوپخش ها علاوه بر دریافت امواج رادیویی وظیفه پلی کردن اطلاعات دیجیتال از روی CD ، USB ، کارت های حافظه SD و ارتباط Bluetooth را دارند که براساس ماهیت صوتی و یا تصویری بودن این اطلاعات به دو دسته رادیوپخش های صوتی و تصویری دسته بندی می‌شوند. در سال‌های اخیر با افزایش ظرفیت حافظه‌ای فلش (USB ، SD) تقاضا برای استفاده از CD به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده و همین امر سبب شده تا تولیدکنندگان رادیوپخش ها به فکر حذف درایو نوری که وظیفه خواندن اطلاعات از روی CD را دارد بیفتند و محصولاتی را بدون قابلیت پخش CD عرضه کنند که با عناوینی چون رادیوفلش و دکلس شناخته می‌شوند و از قیمت‌های مناسب‌تری برخوردارند. این تغییر سبب شده تا این دستگاه‌ها از وزن و عمق نصب کمتری برخوردار باشند. 
RADIO USB

RADIO USB

رادوپخش ها اطلاعات دیجیتال و امواج رادیویی را از طریق مدار الکترونیکی به سیگنال های آنالوگ پرقدرت با ولتاژ بالا برای راه اندازی بلندگو ها و یا سیگنال آنالوگ با ولتاژ پایین برای ارسال به آمپلی فایر های اکسترنال تبدیل می‌کنند و به فراخور امکانات صوتی از قبیل اکولایزر، کراس اور و افکت های صوتی قابلیت تنظیم و شخصی سازی این سیگنال‌ ها را برای شما فراهم می‌کنند.

 

شرکت‌های تولیدکننده رادیوپخش عموما ملیتی ژاپنی دارند و محصولات خود را در کشورهای جنوب شرق آسیا از قبیل تایلند، ویتنام، مالزی ، سنگاپوروچین و در موارد خاص در ژاپن تولید می‌کنند و معدود تولیدکنندگان اروپایی ازقبیل بلاپونکت هم قید تولید رادیوپخش را زده و برند خود را واگذار کرده اند.

 

عمده تولیدکنندگان رادیوپخش فعال در ایران برندهای پایونیر، کن وود، جی وی سی، سونی، آلپاین هستند که در کنار این برند ها انواع محصولات چینی که تجار ایرانی با نام‌های مختلف وارد کرده‌اند فعالیت می‌کنند که از نظر کیفیت در سطح بسیار پایین‌تری قرار دارند.
بلندگو از دیگر اجزاء اصلی سیستم های صوتی خودرو بلندگو ها می باشند که وظیفه آنها تبدیل انرژی الکتریکی سیگنال صوتی به انرژِی مکانیکی و ایجاد امواج صوتی می‌باشد.
 
بلندگو ها با توجه به توانایی در اجرای دامنه فرکانسی به ۴ گروه اصلی تیوتر، میدرنج ، ووفر و ساب ووفر تقسیم می‌شوند. تیوتر وظیفه اجرای فرکانس های بالا (۳کیلوهرتز به بالا)، میدرنج وظیفه اجرای فرکانس های میانی متمایل به فرکانس های بالا (۵۰۰ هرتز تا ۳ کیلوهرتز)، ووفر وظیفه اجرای فرکانس های میانی متمایل به فرکانس های پایین (۱۰۰هرتز تا ۵۰۰ هرتز) و ساب ووفر وظیفه اجرای فرکانس های پایین (۲۰ هرتز تا ۱۰۰ هرتز ) را بر عهده دارند.
Brax MATRIX ML1 4

RADIO USB

Brax MATRIX ML3 3

Brax MATRIX ML3

Brax MATRIX ML6P 4

Brax MATRIX ML6P

Brax MATRIX ML10 4

Brax MATRIX ML10

به جز ساب ووفر، بلندگوهای تیوتر، میدرنج و ووفر به ۲ صورت ترکیبی توسط شرکت‌های تولیدکننده عرضه می‌شوند که دسته‌بندی‌های اصلی کواکسیال و کامپاننت را شامل می‌شوند که در مقاله‌ای به طور جامع به آنها می‌پردازیم. تعداد تیوتر ها و میدرنج ها و ووفر ها که در یک بلندگوی کواکسیال یا کامپاننت ترکیب می‌شوند معرف تعداد راه‌های انتشار امواج صوتی می‌باشد که با اصطلاح 2way،3way،4way و... مشخص می‌شوند. بلندگو ها در اندازه و اشکال مختلف عرضه می‌شوند از جمله رایج ترین اندازه ها 10 سانتی متر (4اینچ)، 13 سانتی متر (5 اینچ) و 16الی 17 سانتی متر (6.5 اینچ) در شکل دایره و 6x9 اینچ و 7x10 اینچ در شکل بیضی می‌باشند.
PC 710 1

PC 710

Focal ES 165 KX3 3

Focal ES 165 KX3

آمپلی فایر ها وظیفه تقویت سیگنال صوتی ضعیف (Preamp) را برعهده دارند و دارای انواع استریو و مونو و یا ترکیبی از هر دو هستند. با توجه به روش تقویت سیگنال نیز دارای کلاس بندی های خاص از قبیل A و AB و D و... می‌باشند که از نظر کیفیت صدا و راندمان و ابعاد دارای تفاوت‌های عمده‌ای می‌باشند که جداگانه به آن می‌پردازیم. عموم آمپلی فایر ها دارای تنظیماتی جهت کنترل میزان ولتاژ ورودی (گین) و محدودیت در دامنه فرکانسی ( کراس اور ) هستند. انتخاب و استفاده از آمپلی فایر ها ارتباط مستقیمی با توان، امپدانس و کیفیت بلندگوهای شما دارد و انتخاب آنها بر اساس این فاکتورها صورت می‌پذیرد.
C FOUR 8

C FOUR 8

پروسسور

پروسسور ها سخت افزار های مبتنی بر نرم افزار هستند که وظیفه ویرایش سیگنال و اطلاعات صوتی را دارند. امروزه به دلایل مختلف استفاده از پروسسور ها رواج پیدا کرده است. از عمده دلایل استفاده از پروسسور ها نیاز برای ارتقاء سییستم صوتی خودرو های مدرن می‌باشد که به واسطه ارتباط گسترده ظاهری رادیوپخش با داشبورد و بعضا ارتباط با بخش تهویه امکان تعویض آن نمی‌باشد . عموما رادیوپخش فابریک خودرو های مدرن فاقد امکانات صوتی پیشرفته هستند و در بسیاری از موارد خروجی های لازم برای ارتباط با آمپلی فایر های اکسترنال را ندارند و همین امر باعث می‌شود تا صاحبان این خودروها برای ارتقاء سیستم صوتی خودروی خود از پروسسور ها بهره بگیرند. پروسسور ها همچنین برای مقاصد صوتی بسیار با کیفیت نیز استفاده می‌شوند و در مدل های بالا قابلیت پردازش فایل‌های Hi Resolution را دارند و در سیستم های صوتی High End از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. برای آشنایی بیشتر با پروسسور ها این مقاله را مطالعه کنید.
 

DSP MINI 6

DSP MINI

لوازم جانبی

برای ارتباط بین اجزاء مختلف سیستم صوتی خودو شما نیاز به موارد زیر دارید :

کابل اسپیکر : برای انتقال سیگنال صوتی با ولتاژ بالا از رادیوپخش و آمپلی فایر به بلندگو ها

کابل RCA : برای انتقال سیگنال صوتی با ولتاژ پایین از رادیوپخش به آمپلی فایر

کابل برق : برای انتقال برق خودرو از باطری به آمپلی فایر

خازن : برای جبران افت ولتاژ به عنوان یک منبع نیرو با سرعت شارژ و دشارژ بسیار بالا در مسیر برق آمپلی فایر های اکسترنال به صورت موازی قرار می‌گیرد.

اینترفیس : برای راه اندازی کنترل روی فرمان خودرو (در صورت داشتن) در هنگام تعویض رادیوپخش

    کپی کردن لینکhttps://www.emirade.com/article/8
    تعداد بازدید1