امرداد

تاریخچه شرکت‌ها

تاریخچه آئودیوتک فیشر

هاینز فیشر کارش را به عنوان تکنسین رادیو و تلویزیون شروع کرد و سپس به صورت آماتور طراحی رادیو را یاد گرفت.به صورت فنی وحرفه ای دیپلم فنی را دریافت کرد و سپس تحصیلات را ادامه داد.در سال 1980 در شرکت Fischer and Fischer مشغول به کار شد .
اولین Business Model آن ها تولید وتوسعه بلندگوهای خانگی High End بود وبعدا الکترونیک.در سال 1989 از شرکت Fischer and Fischer جدا شد ودر سال 1990 شرکت Audiotec Fischer را با همسرش گودرون راه اندازی کرد.از سال 1990 تا 1991 بلندگوهای خانگی تولید می کرد. آن موقع هیچ صحبتی از سیستم های صوتی خودرو در شرکت آن ها نبود.
هاینز فیشر در سال 1991 یک ایده در رابطه با Power Stablizer داشت.او اولین فرد در دنیا بود که به این ایده رسید و به تولید آمپلی فایر های High End برای خودروها روی آورد.او اولین Power supply را با ظرفیت 1 فاراد در سال 1985 ساخته بود .در آن زمان او اولین نفر بود که این کار را کرده بود . هاینز یک باکس اکتیو 2.5 کیلووات 5way را برای Fischer and Fischer ساخته بود.او اولین Power supply با 80 تا 100 ولت که 1 فاراد ظرفیت داشت را ساخت که ابعاد آن تقریبا 1 متر مربع بود.
در آمپلی فایر ها منبع تغذیه به اندازه خود آمپلی فایر مهم است که این تا به حال یک فلسفه عالی برای هاینز فیشر می باشد به خاطر همین تا حالا او بهترین منبع تغذیه (Power Supply)دنیا را ساخته است .70 درصد صدای یک آمپلی فایر وابسته به منبع تغذیه آن می باشد.وقتی در سال 1990 او و همسرش Audiotec Fischer را تاسیس کردند همیشه در معرض این پرسش بودند که آیا می توان برای خودرو هم High End بسازند؟آن موقع ساختن یک High End با ولتاژ 12 برای ماشین به خاطر افت ولتاژ و آمپلی فایرهایی با قدرت بالا و مصرف جریان بالا کار سختی بود. او می پنداشت که به خاطر منبع تغذیه خودروها هرگز نمی تواند یک سیستم صوتی Highe Endبرای خودرو درست کند.
ایده هاینز استفاده ازیک خازن قوی قبل از آمپلی فایر برای اضافه کردن بافر بود. در آن زمان خازن ها ظرفیت کمتر از 1 فاراد و در حدود 300 تا 400 هزار میکرو فاراد بودند.بعد از استفاده از این روش, دوستان هاینز به او گفتند که صدای سیستم طراحی شده فوق العاده است.به همین خاطر این محصول برای اولین بار تولید شد و به گفته هاینز این محصول بهترین ایده در کل زندگی هاینز بوده است.این محصول نیاز به یک نام داشت و نام Braxبرای این محصول انتخاب شد.

در آن زمان هاینز یک آمپلی فایر 2 کانال طراحی کرده بود که نام آن محصول را Abraxasگذاشته بود.Abraxasنام آلبوم خواننده معروف Santanaبود . (هاینز فیشر علاوه بر طراح سیستم های صوتی یک موزیسین هم هست)بعد از انتخاب نام Abraxasهمسر هاینز به دلیل احتمال شکایت Santanaاز خانواده فیشر با این نام مخالفت کرد و در نهایت آنها نام Brax را برگزیدند.در سال 1992 اولین تست بزرگ این محصول در مجله آلمانی Car HiFi Magazineدر 16 صفحه انجام شد. این اولین موفقیت خانواده فیشر بود.بعد از این موفقیت هاینز تصمیم به انتقال نوآوری های خود به سمت سیستمهای صوتی خودرو گرفت.
در اوایل دهه نود میلادی سیستم های صوتی خودرو پرطرفدار شدند و بازار خوبی برای این دسته از محصولات ایجاد شده بود. به گفته هاینز در آن دوران فقط آمپلی فایرهای قدرتی برای خودرو وجود داشت که مخالف ذائقه هاینز بود چراکه وی اعتقاد داشت این آمپلی فایرها هیچ ربطی به موسیقی ندارند. حتی امروزه, این سیتمهای پرقدرت هنوز ربطی به موسیقی پیدا نکرده اند.وی تصمیم گرفته بود تاAudiotec Fischerرا به یک پیشرو در صنعت سیستم های صوتی خودرو تبدیل کند. در این زمینه نیز موفق بود.در واقع اصل موضوع برای هاینز شفاف بود, استفاده از بافرینگ در شبکه ولتاژ خودرو. در ابتدا همکاران هانز این موضوع را به تمسخر می گرفتند چراکه ولتاژ تولیدی خودرو مستقیم است و نیازی به استابلایزر ندارد.هاینز یک منبع قدرت کمکی به باطری قرارداد, جایی که ولتاژ مصرفی تولید می شد به انضمام 2 مقاومت موازی. مقاومت کلی همواره کوچکتر از مقاومت منبع قدرت است که بصورت موازی نصب شده است. این نمونه یک خازن الکترولیت شده بود. این یک ایده درخشان بود لذا برای ارائه این محصول نیز به دنبال یک برند خاص بودند. در نهایت از نام Braxبرای کل مجموعه استفاده شد.

به سرعت بازاریابی این محصول انجام شد. برای امنیت بیشتر از خازن های بزرگ استفاده شد. البته خازن های الکترولیت در صورتیکه کابل های آن به هم اشتباه وصل شده باشند خطرناک هستند.هاینز از الکترونیک قابل شارژ استفاده کرد و هرچیز ممکن را با پاور استابلایزر نصب کرد. مصرف کننده صدارا با و یا بدون استابلایز میشنید و این موفقیت فیشر بود. هدف هاینز طراحی بهترین آمپلی فایر دنیا بود و مطمئنا نام آن نیز BRAXمی شد. خانواده فیشر 4 سال در حال طراحی و توسعه این آمپلی فایر بودند. در آن 4 سال آنها به همه چیز فکر کرده بودندو به خاطر همین هنوز آمپلی فایرهای فیشر در دنیا خاص هستند. تا به امروز تمام نقشه های مدار این آمپلی فایرها بصورت محرمانه نگهداری می شوند.از لحظ کیفیت هیچ آمپلی فایری تا کنون در سطح آمپلی فایرهای Braxنبوده اند. از این لحاظ آمپلی فایرهای فیشر بصور مرجع در دنیا مطرح هستند.

اولین آمپلی فایر در دسامبر سال 1996 در بانگوک توسط نماینده شرق آسیا رونمایی شد. با این تفاوت که محصولات ساخت آلمان بودند و به شرق آسیا صادر می شدند.
به عقیده ی هاینز عزت نفس ساخت آلمان هنوز در جهان قابل تحسین است به این معنی که به محصولات و خودروهای آلمانی هم در مهندسی و هم در مکانیک توجه خاصی می شود. استقبال از محصولات فیشر چشمگیر بود زیرا آنها مهندسی فوق العاده ای دارند.اگر آن ها روی محصولی در حال تحقیق وتوسعه باشند ، آن محصول بسیار خوب می شود. به این معنی که از فکر اولیه تا نقشه مدارها، لایه های طراحی اولیه و اینکه چگونه طراحی می کنند.
محصولات فیشر ساخت چین نیستند و در آلمان تولید می شوند. به گفته هاینز درب های کارخانه آلمان به روی همه باز است ودر صورت نیاز می توان از خطوط تولید بازدید کرد.
هاینز می گوید: من همیشه به شوخی می گفتم: HiFi خلاصه شده Heinz Fischer نیست بلکه خلاصه شده High Fidelity است.
هاینز این کار را قریب به 37 سال است که انجام می دهد و ارزش کار وی به این است که طراحی های او خاص بوده و در جای دیگر اروپا یافت نمی شود.

تیم فیشر نوآوری واقعی در سخت افزار، نرم افزار و بازاریابی را به ارمغان آورده است.محصولات فیشر همانند خودروهای آلمانی در شانگهای طرفدار بیشتری نسبت به محصولات آمریکایی دارند.
Gudrun همسر هاینز تمامی امور مربوط به صادرات و امور مالی را بر عهده دارد.هاینز می گوید بدون کمک همسرش موفق به راه اندازی شرکت فیشر نمی شد.ژولیان فیشر، پسر هاینز فیشر مدیر عامل شرکت آئودیوتک فیشر است. وی در دانشگاه کلن آلمان علوم کامپیوتری و مدیریت بازرگانی را به اتمام رسانده. او در 8 سال اخیر ایده های فوق العاده ای داشته. هاینز همواره دید سنتی نسبت سیستم های صوتی داشته همانند طراحی های او مانند BRAX و سری های قدیمیه HELIX ولی امروزه محصولات از نظر ابعاد در حال کوچکتر شدن هستند ولی از نظر تولید بیشتر وازنظر قدرت قدرتمندتر شده اند بعلاوه نرم افزار آنها نقش کلیدی ایفا می کنند.

امروزه فیشر در طراحی نرم افزار از سخت افزار پیشی گرفته است. هاینز می گوید برای نو آوری های آینده و طراحی محصولات جدید نیاز به تحقیق و توسعه نرم افزاری دارند. کارمندان شرکت فیشر همواره به عنوان اعضای خانواده شناخته شده اند. هاینز می گوید: ما یک شرکت خانوادگی با خلاقیت بسیار بالا هستیم. ژولیان تمام مسئولیت های اجرایی شرکت را بر عهده گرفته و من مسئول اداری شرکت هستم بطوریکه فعالیت نمایندگی ها و اینکه به چه چیزهایی نیاز دارند بر عهده من است. شرکت فیشر در حال گسترش فعالیت خود هست، همانگونه که از بیرون دیده می شود.هم اکنون شرکت فیشر کارخانه ای به وسعت 2300 مترمربع در آلمان دارد.
به اعتقاد هاینز محصولات فیشر در جهان برترین هستند مخصوصا در زمینه DSP خودرو، محصولات فیشر قابلیت تولید سیگنالهای دیجیتال از هرگونه منبعی را دارا هستند. این سیگنالها پردازش و اصلاح و همچنین اکولایز می شوند.
درحال حاضر فیشر این محصولات را برای کارخانه های خودروساز نیز تولید می کند بدان معنا که با طیف وسیع مشتری در ارتباط هستند.
فیشر موفقیت بزرگی با محصولات جدید Plug & Play در سطخ جهانی بدست آورده است. تمامی نیازهای خودرویی از قبیل تئاتر های متحرک، خودرو های کاروان تا صنعت خودروسازی را تامین می کنند.

شرکت فیشر از شهر اشمالنبرگ آلمان به 56 کشور دنیا صادرات می کند. آنها شریک تحقیق و توسعه شرکت Texas Instrumentsآمریکا نیز هستند و با آنها همکاری تنگاتنگ دارند. هردو این شرکتها از لابراتوارهای بزرگ و مراکز تحقیق و توسعه پیشرفته در آمریکا و آلمان برای تمام مراحل طراحی استفاده می کنند. این ویژگی انعطاف پذیری فیشر را نشان می دهد.
شرکت فیشر برد مدارهارا در 3 الی 6 روز تولید می کند. نرم افزار ها نیز زمان کوتاهی را برای تهیه نیاز دارند.نرم افزارهای PC-TOOLS فیشر طراحی مهندسان خود این شرکت است که از متخصصین مطرح آلمانی می باشند.تمامی دیاگرام های مدارهای فیشر توسط متخصصین این شرکت در آلمان طراحی می شوند. طراحی و تولید این مدارها کمتر از 1 ماه زمان می برد. یکی از آمپلی فایرهای موفق این شرکت در بازار آمریکا در کمتر از 4 هفته طراحی وتولید شده است.
هاینز می گوید که شرکت فیشر برای طراحی مدارها به چین نیازی ندارد و همه چیز را در آلمان انجام می دهد با اینکه باورنکردنی است ولی آنها موفق بوده اند.
شرکت فیشر نسبت به محصولات خود پرشور است و موفق به کسب جوایز بسیاری شده است.فیشر یک خانواده بزرگ است و همدلی کارمندان آن مانند بنزین برای موتور محرک این کارخانه است. شرکت فیشر با کارخانه های خودرو ساز و همچنین نمایندگان خودتعامل ویژه ای دارد. نمایندگان نیازهای خود را مطرح می کنند و فیشر نیازهای آنان را تامین می کند.

هاینز اعتقاد دارد که از رقیبان خود بسیار عمیق تر وارد تکنولوژی روز شده اند و این ویژگی سبب شده که این شرکت در تلاطم بازارهای آینده قدرت خود را حفظ کند و کسب وکار خود را ادامه دهد.

تاریخچه جی تی الکترونیکس

در اواخر دهه 80 میلادی یک جوان عاشق موسیقی به نام تیزیانو جیاکومونی GT الکترونیکس را تاسیس کرد. وی که متخصص الکترونیک بود ، تخصص خود را در جهت تولید آمپلی فایرهای صوتی خودرو به کار گرفت ومحصولات شرکت خود را با برندهای AUDIOSYSTEM و AUDIOQUEEST به بازار عرضه کرد.
زمان زیادی لازم نبود تا محصولات GT الکترونیکس راه رشد وترقی را طی کرده و سهم قابل توجهی از بازار را به دست بیاورد تا مجموعه تحقیق و تولید و توزیع به طور چشمگیری ارتقا پیدا کند.
ایجاد خلاقیت در کارکنان با برنامه ای جامع در جهت به دست آوردن موفقیت های بیشتر هدف اصلی شرکت بود که نتیجه آن طراحی پیچیده و منحصر به فرد محصولات بود.
تاریخچه جی تی الکترونیکس 2 1
در سال 1994 شرکت دوم با نام GT TRADING تاسیس شد . این شرکت مسئولیت بازاریابی محصولات در سرتاسر جهان را بر عهده دارد و پتانسیل های شرکت را در تحقیق ، تولید ،توسعه و برنامه ریزی تقویت می کند.
تاریخچه جی تی الکترونیکس 2 9

برای تولید و مونتاژ محصولات در فضایی بالغ بر 2000 متر مربع 5 دستگاه مونتاژ قطعات SMD به کار گرفته شده اند که به صورت شبانه روزی مشغول مونتاژ هستند تا هدف تولید محصولات 100% ایتالیایی محقق شود.
هر محصول جدید قبل از قرار گرفتن در سیستم فروش 30 تست مخرب بسیار سخت را پشت سر می گذارد تا اطمینان حاصل شود محصولی بی نقص به دست مشتری می رسد.همچنین هر محصول را در یک محفظه مخصوص تست دما بین 40- تا 60+ درجه می آزمایند تا از کارکرد صحیح محصولات در نقاطی از دنیا که شرایط آب و هوایی ویژه دارند مطمئن شوند.

در سال 1995 یک رویداد مهم مسیر 2 شرکت را مشخص کرد و آن رویداد چیزی نبود جز همکاری با بارتولومئو آلوویا که بدون شک بزرگترین طراح ایتالیایی در زمینه سیستم های صوتی HiFi است .مهارت های کسب شده توسط GT الکترونیکس در تولید محصولات نوآورانه در کنار تجربه مهندس ارشد آلوویا راه را برای تولید محصولاتی جدید در کلاس High End که قادر به رقابت در بالاترین سطح در جهان هستند را هموار کرد.
پس از 2 سال تحقیق و تلاش خستگی ناپذیر آمپلی فایر های STEG متولد شدند که با توجه به تکنولوژی و طراحی به کار رفته در آن ها ظرفیت های صدا به طرز چشمگیری افزایش یافت و مجموعه ای معتبر از آمپلی فایرها در کلاس SQ و SPL برای تولید و توزیع مهیا شد.
تاریخچه جی تی الکترونیکس 2 7
در حین نفوذ به بازار آمپلی فایرهای خودرو ، GT الکترونیکس در همکاری با برند تاریخی Cerwin-vega مسئولیت فروش محصولات این شرکت را در ایتالیا بر عهده دارد و با برند SEAS در جهت طراحی و تولید بلندگو مشغول سرمایه گذاری ، تحقیق و توسعه است.
اهداف شرکت سال به سال محقق می شوند و تولد آمپلی فایر های سری MASTER STORKE نقطه عطفی در دستیابی به این اهداف بوده است. آمپلی فایر MASTER STORKE CLASSE A با کلاس کاری A و توان خروجی 50 وات در هر کانال در کلاس A و آمپلی فایر MSK 50 SC با 2 کانال پرقدرت 700 وات در امپدانس باور نکردنی 0.25 اهم از پرچمداران سری MASTER STORKE هستند که نمایانگر تکنولوژی منحصر به فرد GT الکترونیکس می باشند.

تاریخچه جی تی الکترونیکس 2 4
تاریخچه جی تی الکترونیکس 2 14

سال 2007 تاریخ تکرار می شود و سیلیاتو جوان و پویا به گروه GT الکترونیکس می پیوندد و با کمک این جوان ها سال به سال شرکت تقویت شده و دانش خود را درطراحی و تولید آمپلی فایرهای خودرو افزایش داده است .در سال 2010 سیلیاتو جوان صاحب شرکت می شود و افسانه GT ادامه پیدا می کند. شرکت شروع به تولید آمپلی فایر های دیجیتال فول رنج با توان بیش از 5000 وات و دیستروشن کمتر از 0.05% برای مصارف SPL می کند تا علاقه مندان به قدرت از محصولات 100% ایتالیایی بی بهره نمانند.
هدف ما ارائه محصولاتی 100% ایتالیایی با بالاترین استانداردهای صوتی است که در برگیرنده سلایق مختلف در بخش کیفیت و قدرت می باشد و در این راه وجود کارکنان متخصص و خط تولید پیشرفته باعث شده تا محصولات STEG و AUDIOSYTEM با بالاترین استانداردها تولید شده و در اختیار شما قرار گیرند.