امرداد
تاریخ انتشار 1 آبان 1400

ارتقاء سیستم صوتی برلیانس H320 با محصولات هلیکس و فوکال

  • مقالات

اگر شما خودروی برلیانس H320 دارید و تصمیم به ارتقاء سیستم صوتی آن دارید این مقاله را با ما مرور کنید تا از امکان کم و کیف تغییراتی که بر روی این خودرو انجام شده آگاهی پیدا کنید.
در مرحله اول به دنبال ارتقاء هدیونیت (رادیوپخش) این خودرو رفتیم. برای این ارتقاء از رادیوپخش باکیفیت سری Z پایونیر با کد AVH-Z5050BT استفاده کردیم که علاوه بر امکاناتی مانند پخش CD، USB و بلوتوث از قابلیت Car Play و Auto Android برای کنترل و نمایش اپلیکیشن‌های کاربردی گوشی‌های هوشمند بر روی صفحه نمایش هدیونیت بهره می‌برد. از دیگر ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به اجرای فایل های Full HD از روی USB اشاره کرد. در هنگام نصب این دستگاه به منظور اینکه محل نصب رادیوپخش با داشبورد خودرو به صورت یکپارچه به نظر برسد از یک قاب اکسسوری برای پوشش اطراف هدیونیت استفاده شده است تا همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ظاهری کاملا هماهنگ با قبل از تغییرات داشته باشد. برای راه اندازی کنترل روی فرمان خودرو و ارتباط آن با هدیونیت جهت کنترل صدا و امکانات آن از اینترفیس داخلی هدیونیت بهره گرفته شده است و به طور کامل و دقیق کنترل راننده بر روی رادیوخش را فراهم کرده است.
نصب برلیانس 1

نصب سیستم صوتی برلیانس

برای ارتقاء بلندگوهای خودرو کامپاننت 3way بسیار با کیفیت و خوش صدای فوکال PS 165 F3 را در نظر گرفته‌ایم که ترکیبی خاص از طراحی و مواد اولیه انحصاری فوکال می‌باشد. برای نصب این کامپاننت ابتدا درب‌های خودرو را با ابزار دمپینگ آکوستیک کرده تا رزنانس اجزاء فلزی روی درب خودرو مهار شود که نتیجه آن صدای باس عمیق و تمیز است. با توجه به کم عمق بودن محل قرار گیری ووفر بر روی درب این قسمت را توسط رینگ MDF عمق مناسبی داده و محل قرارگیری ووفر را به روی رودری انتقال دادیم تا نصب ووفر کامپاننت به سهولت و دقت انجام شود. در زیر گزارشی تصویری از مراحل آکوستیک درب خودرو و محل قرارگیری اجزاء کامپاننت بر روی درب برلیانس را مشاهده می‌کنید.
برلیانس 2

نصب سیستم صوتی برلیانس

برلیانس 7

نصب سیستم صوتی برلیانس

برلیانس 6

نصب سیستم صوتی برلیانس

در مراحل خرید و نصب ما شما را در جریان دقیق ترین جزئیات قرار می‌دهیم تا به بهترین بازدهی از خرید و نصب دست پیدا کنید. در مورد این خودرو نیز قبل از نصب پیشنهاد کاستومایز کردن محل قرارگیری تیوتر و میدرنج به صاحب خودرو برای رسیدن به بالاترین بازدهی داده شده ولی به دلایلی از جمله وقت و هزینه امکان آن فراهم نشده است. در زیر اجرای هر سه قسمت کامپاننت را بر روی درب مشاهده می‌کنید که با نهایت دقت و کیفیت انجام شده است. در گزارشات بعدی از نصب‌ها شما را با جدیدترین تکنیک‌های کاستومایز کردن داخل خودرو آشنا می‌کنیم تا با دنیای جدیدی از اجرا آشنا شوید.
نصب برلیانس 1

ارتقاء سیستم صوتی برلیانس

برای ارتقاء بلندگو های خودرو کامپاننت 3way بسیار با کیفیت و خوش صدای فوکال PS 165 F3 را در نظر گرفته‌ایم که ترکیبی خاص از طراحی و مواد اولیه انحصاری فوکال می‌باشد. برای نصب این کامپاننت ابتدا درب‌های خودرو را با ابزار دمپینگ آکوستیک کرده تا رزنانس اجزاء فلزی روی درب خودرو مهار شود که نتیجه آن صدای باس عمیق و تمیز است. با توجه به کم عمق بودن محل قرار گیری ووفر بر روی درب این قسمت را توسط رینگ MDF عمق مناسبی داده و محل قرارگیری ووفر را به روی رودری انتقال دادیم تا نصب ووفر کامپاننت به سهولت و دقت انجام شود .در زیر گزارشی تصویری از مراحل آکوستیک درب خودرو و محل قرارگیری اجزاء کامپاننت بر روی درب برلیانس را مشاهده می‌کنید.
برلیانس 5

ارتقاء سیستم صوتی برلیانس

برلیانس 4

ارتقاء سیستم صوتی برلیانس

برلیانس 3

ارتقاء سیستم صوتی برلیانس

با توجه به ارتقاء بلندگو ها ما نیاز به یک آمپلی فایر برای راه اندازی این کامپاننت داریم و با توجه به سطح بالای کیفیت کامپاننت باید از آمپلی فایر در حد و اندازه آن استفاده کرد. یکی از بهترین انتخاب‌ها بی‌شک آمپلی فایر H 400X از سری پرسیژن هلیکس است که یک آمپلی فایر کلاس AB رده بالا با DNA خاص Audiotec Fischer می‌باشد که دارای صدای بسیار گرم و استثنایی است و جزئیات سیگنال صوتی را به نحو احسن تقویت کرده و ارائه می‌دهد. ارتفاع کم و ابعاد مناسب این آمپلی فایر امکان نصب آن را در زیر صندلی خودرو فراهم کرده تا علاوه بر عدم اشغال فضای صندوق خودرو از گزند سرقت نیز دور بماند. در ادامه محل نصب آمپلی فایر را در زیر صندلی خودرو مشاهده می‌کنید. ترکیبی با کیفیت بالا و امکانات صوتی و تصویری عالی که نتیجه آن صدایی درخشان و بی نقص با بالاترین جزئیات می‌باشد .
نصب برلیانس

ارتقاء سیستم صوتی برلیانس

 

نصب و اجرا : فروشگاه فراسیستم
    کپی کردن لینکhttps://www.emirade.com/article/7
    تعداد بازدید1